Genel

Yüzde 0.79 Faizli Konut Kredisi Kampanyası!

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları için firma katkı paylı konut kredisi ürünü kapsamında yüzde 0.79 oranı ile 15 yıl vadeye kadar kredi kullandırıyor…

2018’in son aylarında Ziraat Bankası’nın öncülüğünde başlatılan firma katkı paylı konut kredisi ürünü kısa sürede diğer kamu bankalarının da desteği ile gelişerek bankaların kredi müşterisi firmaların konutlarına geçerli yüzde 0.98 faiz oran konut kredisi kullandırmaya başladı.

Ziraat Bankası 2019 Ağustos başından itibaren ise kampanya dahilinde konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.79’a düşürerek 15 yıl vadeye dek kullandırmaya başladı. Ziraat Bankası kredi müşterisi konut firmaları ile vardığı anlaşma kapsamında tüketicilere 500.000 TL’ ye kadar ve 15 yıl vadeye kadar yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. Anlaşma kapsamında konut firmasının da faiz oranlarına katkı sağlaması ile söz konusu oran kullandırılıyor. Bu nedenle kampanya sadece anlaşmalı konut firmalarının projelerinde geçerli oluyor. İlgili kredinin yıllık maliyet oranı konut kredisinde kullandırılan en düşük seviye olan yüzde 10 seviyesinde.

Ziraat Bankası 0.79 Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan aylık yüzde 0.79 faizli kredi ürünü ile 300.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 15 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.100 TL oluyor. Kredinin 15 yıl vade sonunda toplam geri ödemesi ise 563.000 TL’ ye denk geliyor.

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; Kampanya dahilindeki konutlar yurt genelinde hemen her şehirde yer alırken sadece marka konutlarda değil küçük müteahhitlerin apartman daireleri için de geçerli olabilir. Kampanya kapsamında binlerce konut yüzde 0.79 faiz ve 15 yıla varan vade seçenekleri ile alınabiliyor.