Genel

Katar’dan Emlak Sektörüne 7 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Müjdesi Geldi!

Katar Finans Merkezi Başkanı Yousuf Al-Jaida Türkiye’de Sadece Bankacılık Sektörüne Değil Aynı Zamanda Emlak Sektörüne De Yatırım Yapacakları Müjdesini Verdi. Detaylar Haberimizde…
AA muhabirine özel açıklamalarda bulunan Katar Finans Merkezi Başkanı Yousuf Al-Jaida bankacılık ve emlak sektörüne yeni yatırım müjdesi verdi.

Katar’dan Türkiye’ye Yatırım Desteği Sürecek!

Konu hakkında açıklamalar yapan Al-Jaida, “Katar Türkiye’de yatırım yapmaya devam edecek.

Sadece bankacılık sektöründe değil, emlak sektöründe de. 10 milyar dolarlık taahhütün yüzde 35’i gerçekleşti, Türkiye’ye akacak 7 milyar dolar daha var.
Yatırımlar sağlıklı siyasi ilişkileri takip eder ve bizim Türkiye ile olan ilişkilerimiz yüzyıllara dayanıyor” diyerek iki ülke arasında dayanışmanın devam edeceği müjdesini verdi.
Emlak sektörüne yapılacak olan yatırım müjdesi ise gayrimenkul sektöründe sevinç yarattı.
İslami Finans Rol Modeli Benimsenecek!
İslami finans rol modeline çok önem verdiklerini belirten Al-Jaida “Türkiye ve Katar hızlanmalı ve çok daha fazlasını yapmalı çünkü Ortadoğu’da çok fazla İslami finans varlığı ve yatırımı bulunuyor. Malezya ile altyapı üzerine tecrübelerimizi paylaşacağımız büyük bir platform oluşturabiliriz.
Sektör için fevkalade bir şey oluşturabiliriz.Ben İslami finansın geleceğinin parlak ve ümit verici olduğunu düşünüyorum. İslami finans küresel ölçüde rol model olabilir. “Ben İstanbul Finans Merkezi’nin geleceği konusunda çok çok olumluyum. Uluslararası hukuk altında, doğrudan yatırımlar Türkiye’ye İstanbul Finans Merkezi aracılığıyla akabilir” dedi.